Our Easter Colouring Competition Prizegiving

 

ABBEY KIDS PRESCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Filip Topa
2nd: Amelia Enright
3rd: Patrick Noonan

1st: Aine Maher
2nd: Aidan Coffey

AGE GROUP: 5-7
1st: Marie McCarthy
2nd: Angel Marie O’Reilly
3rd: Lexi Corbett


 TEACHER BREDA PRESCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Ella McDermott
2nd: Alfie Donegan
3rd: Brianne Treacy

1st: Shane Murphy


STEPPING STONES BRUREE PRESCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Megan Carey
2nd: Paidi Herlihy
3rd: James Cussen

AGE GROUP: 5-7 Years
1st: Cathal McCarthy
2nd: CJ Herlihy
3rd: Vivienne Blackwell

KILFINANE PRESCHOOL
1st: Saoirse O’Leary
2nd: Rafal Kwidzinski
3rd: Richard White

EFFIN PRESCHOOL
1st: Muireann Meehan

ATHLACCA PRESCHOOL
1st: Tom O’Mahony


EFFIN NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Oonagh Quilty
2nd: Callum O’Neill

AGE GROUP: 5-7
1st: Rebecca Donegan
2nd: Grace Dennehy
3rd: Roisin Power

AGE GROUP: 5-7 SN
1st: Cathal Fehin

AGE GROUP: 8-10
1st: Caoimhe Lee
2nd: Eamonn Meehan
3rd: Heather Fennessy

AGE GROUP: 8-10 SN
1st: Juliette O’Keefe

AGE GROUP: 11-14
1st: Ellen Cronin
2nd: Kate Kennedy
3rd: Luke O’Brien

AGE GROUP: 11-14 SN
1st: Hugh Cronin
2nd: Darragh Murphy


 

 DRUMCOLLOGHER NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Tiernan O’Flynn
2nd: Anthony Pierce
3rd: Ava O’Mara

AGE GROUP: 5-7
1st: Sean O’Flynn
2nd: Megan McCarthy
3rd: Shane Browne

AGE GROUP: 8-10
1st: Shane Wright
2nd: Michelle Daniels
3rd: Laura Fealy

AGE GROUP: 11-14
1st: Nicole McCarthy
2nd: Darragh Scanlon
3rd: Cian Fitzgibbon


GRANAGH NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Aoileann O’Hanlon
2nd: Eoghan Kiely
3rd: Amy Hartigan

AGE GROUP: 5-7
1st: Sinead Flynn
2nd: Diarmuid Kiely
3rd: Ali O’Donovan

AGE GROUP: 8-10
1st: Lucy Fitzgibbon
2nd: Emma O’Shea
3rd: Sophie Fitzgibbon

AGE GROUP: 8-10 SN
1st: Rory – No Number

AGE GROUP: 11-14
1st: Eoin Herihy
2nd: Eoin Horgan
3rd: TJ Tierney


 BALLYHEA NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: 5-7
1st: Ava Mulcahy
2nd: Zara Barrett
3rd: Flowery Hegarty

AGE GROUP: 8-10
1st: Clodagh Crowley
2nd: Ava Mortell
3rd: Joseph Van Dalen

1st: Lorna Shortt
2nd: Stevie Mortell


BROADFORD NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: 5-7
1st: Colleen Finn
2nd: Aisling O’Brien
3rd: Katie Quaid

AGE GROUP: 5-7 SN
1st: David McCarthy

AGE GROUP: 8-10
1st: Lucy Walsh
2nd: Rebecca McGarry
3rd: Amy Linehan

AGE GROUP: 11-14
1st: Chloe Boyce
2nd: Ryan Reidy
3rd: Megan Reidy


 

 BANOGUE NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Erika Lee

AGE GROUP: Up to Age 5 SN
1st: Martin O’Driscoll

AGE GROUP: 5-7
1st: Aisling Cahill
2nd: Ava-Rose Boome
3rd: George Fox O’Connor

AGE GROUP: 5-7 SN
1st: Jimmy O’Driscoll

AGE GROUP: 8-10
1st: Ava Morrissey
2nd: Sylwia Cagney Rusin
3rd: Eva Fox O’Connor


BRUREE NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Freja Hanley
2nd: Noah Culhane

AGE GROUP: 5-7
1st: Millie Kelly
2nd: Ava McDonagh
3rd: Nina Gorey O’Neill

AGE GROUP: 8-10
1st: Maedhb Ryan
2nd: Grace Weaver
3rd: Aaron Doherty

AGE GROUP: 8-10 SN
1st: Conor Carey

AGE GROUP: 11-14
1st: Ellen Murphy
2nd: Emily Bray
3rd: William Dore

AGE GROUP: 11-14 SN
1st: Billy Kiely


MARTINSTOWN NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: 5-7
1st: Padraig Irwin
2nd: D.J. Kelly
3rd: Chloe Connery

AGE GROUP: 5-7 SN
1st: Cormac Maguire

AGE GROUP: 8-10
1st: Lorna Donegan
2nd: Clodagh Leahy
3rd: Liam Lawless

AGE GROUP: 11-14
1st: Clodagh Davis
2nd: Odran Donegan
3rd: Hazel Mulcahy


BULGADEN NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: 5-7
1st: Emily O’Byrne
2nd: Sadhbh Lyons
3rd: Kate Lloyd

AGE GROUP: 8-10
1st: Aidan Carroll
2nd: Chloe O’Brien
3rd: Shane Treacy

AGE GROUP: 8-10 SN
Patrick O’Reilly

AGE GROUP: 11-14
1st: Adam Lyons
2nd: Ellie Mae Barrie
3rd: Phena Herbert


 ARDPATRICK NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Lauryn Gleeson
2nd: Holly Gleeson
3rd: Meghan Coughlan

AGE GROUP: 5-7
1st: Fiona Considine
2nd: Ava Riordan
3rd: Lynette O’Brien

AGE GROUP: 5-7 SN
1st: Emma O’Donnell

AGE GROUP: 8-10
1st: Eimear Considine
2nd: Zoe Haggen
3rd: Jane O’Dwyer

AGE GROUP: 8-10 SN
1st: Tommy O’Sullivan
2nd: Ellie Downes

AGE GROUP: 11-14
1st: Cliodhna O’Sullivan
2nd: Sean James O’Dwyer
3rd: Aidan O’Connor


BALLYAGRAN NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: 5-7
1st: Katie Dore
2nd: Ava O’Brien
3rd: Conor O’Sullivan

AGE GROUP: 8-10
1st: Kayleigh Hartnett
2nd: Cliodhna Vaughan
3rd: Jenny Riordan

AGE GROUP: 11-14
1st: Zara O’Connell
2nd: Lauren McMahon
3rd: Aine Tierney


BRUFF COMMUNITY PRESCHOOL
1st: Clodagh Egan

DEAN CUSSEN SCHOOL BRUFF
JOINT 1st: Jack Egan & Ellen Egan


KILMALLOCK NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Alannah O’Dwyer
2nd: Loretta O’Reilly

AGE GROUP: 5-7
1st: Landra Els Thomas
2nd: Aoife Niamh Garvey
3rd: Aoibhe Brosnan

AGE GROUP: 5-7 SN
1st: Ronan Martin

AGE GROUP: 8-10
1st: Gabriela Rychel
2nd: Natalia Rychel
3rd: Aliya Kiely

AGE GROUP: 11-14
1st: Orla O’Connor
2nd: Cecelia Dowling
3rd: Billy O’Donnell


 KILFINANE NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: Up to Age 5
1st: Jodie Walsh
2nd: Jack Murphy
3rd: Orla Mullins

AGE GROUP: 5-7
1st: Ally Hennessy
2nd: James English
3rd: Noah Kelleher

AGE GROUP: 8-10
1st: Saoirse Light
2nd: Jessica Hennessy
3rd: Sophie Carroll

AGE GROUP: 11-14
1st: Chloe Quane
2nd: Ella O’Sullivan
3rd: Brona McGlinchey


KNOCKAINEY NATIONAL SCHOOL

AGE GROUP: 5-7
1st: Emma O’Connell
2nd: Ailbhe MacNamara
3rd: Eliza Terren-Hogan

AGE GROUP: 8-10
1st: Abby O’Donnell
2nd: Niamh Bourke
3rd: Ebony Gorski

AGE GROUP: 8-10 SN
1st: Jesse Dorney

AGE GROUP: 11-14
1st: Niamh Walsh
2nd: Oscar Terren-Hogan
3rd: Isabel Daly

Comments are closed